EDREMİT’TE FİDAN DİKİMİ - VAN HABERLERİ

EDREMİT’TE FİDAN DİKİMİ - VAN HABERLERİ
Van’ın Edremit Belediyesi tarafından 'Kobani Kent Ormanı' adı altında oluşturulan alana fidan dikildi.
Edremit Belediyesi’nin, ilçeyi daha da yeşillendirmek için başlattığı çalışmalar kapsamında Kobani isminin verildiği kent ormanındaki fidan dikme etkinliğine Edremit Belediyesi eş başkanları Sevil Rojbin Çetin ve Abdulkerim Sayan, DBP ve HDP ilçe yöneticileri, DTK Van Ekoloji Komisyonu üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada konuşan Edremit Belediyesi Eş Başkanı Abdulkerim Sayan, ilçenin mevcut yeşil alanlarını daha da genişletmek adına başlattıkları fidan dikme ve peyzaj çalışmaları kapsamında bugün adını 'Kobani Kent Ormanı' verdikleri alanda ağaçlandırma çalışması yaptıklarını belirtti. Edremit'in ilk kent ormanı olan 'Kobani Kent Ormanı'nda her yıl Kobani'de yaşamını yitiren YPG'li ve YPJ'lilerin anısına ağaç dikeceklerini belirtti.

Kobani Kent Ormanı olarak Erenkent Mahalesi’nde belirlenen 80 bin metrekarelik alana toros sediri ve sarı çam olmak üzere bu yıl için bin fidan dikileceği belirtildi. Fidan dikiminin ardından etkinliğe katılanlar türkü söyleyip halay çekti.