EDREMİT VE TUŞBA’DA KARABIYIK’A SICAK KARŞILAMA - VAN HABERLERİ

EDREMİT VE TUŞBA’DA KARABIYIK’A SICAK KARŞILAMA - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Abdulhekim Karabıyık, teşkilat ziyaretleri kapsamında Edremit ve Tuşba ilçesinde partililerle bir araya geldi.
İlk olarak Edremit ilçesine giden Karabıyık, burada belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları yönetimi tarafından karşılandı. Ailesiyle buluşmaya geldiğini ifade eden Karabıyık, “AK Parti ailesinin bir neferi olarak talip olduğum bu görevde desteklerinizi bekliyorum” dedi.
Edremit İlçe Başkanı Halis Bayramoğlu ise, Karabıyık’ın ziyaretinden duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bizleri ve teşkilatlarımızın sorun ve sıkıntılarını en iyi bilen ve seçildiği takdirde halkın ve teşkilatların taleplerinin çözümü için elinden gelen gayreti göstereceğinden hiç şüphemiz yoktur. Partimizin kuruluşundan itibaren çeşitli kademelerde görev alan ve aldığı her görevde halkın ve teşkilatların takdirini kazanan Karabıyık’a çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Ardından AK Parti Tuşba İlçe Başkanlığı’na geçen Karabıyık’ı, İlçe Başkan Vekili Fahrettin Yıldırım ve teşkilat mensupları karşıladı. AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar çeşitli kademelerinde yer aldığını ifade eden AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Abdulhekim Karabıyık, “Bugün AK Parti’den aday adayıyım. 14 yıldır genelde ve yerelde hizmeti üstlenmiş bir parti olan AK Parti, girdiği her seçimde oylarını arttırarak belki dünya çapında eşi benzeri olmayan bir siyasal yapı ve harekete sahiptir” diye konuştu.

Tuşba İlçe Başkan Vekili Fahrettin Yıldırım da, Karabıyık’ın AK Parti ailesinin bir ferdi olduğunu ve bu aile için 14 yıldır hizmette fedakârlık yaptığını dile getirerek, kesinlikle kişi ayrımı yapmadan bildiği doğrunun arkasında giden vefalı ve cefakar olan aday adayına başarılar diledi.

Tuşba gençlik ve kadın kollarını da ziyaret eden Karabıyık, gençlerle bir süre sohbet etti. Gençlik yıllarını hatırlayarak AK Parti’deki 14 yıllık siyasi tecrübelerini gençlerle paylaşan Karabıyık, son zamanlarda ülkemizde yaşanan olumsuz olaylara bakıldığı zaman, dindar bir genç nesle ne kadar ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Karabıyık, geleceğimizin teminatı olan gençlere çok büyük görevlerin düştüğünü söyledi.

Karabıyık’ın ziyaretinden memnuniyet duyduklarını dile getiren AK Parti Tuşba Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Sıddık Baytın, yıllarca teşkilatın içinde bulunan, teşkilatın ve gençlerin sorun ve sıkıntılarını daha iyi anlayabilecek olan ve örnek aldıkları ağabeylerinin milletvekili aday adayı olmasının kendilerini sevindirdiklerini dile getirerek başarılar diledi.

Yeni görevlendirilen Kadın Kolları Başkanı Hatice Şahar’a da ‘hayırlı olsun’ temennilerinde bulunan Karabıyık, toplumu oluşturan kadınların siyasette daha çok yer alması gerektiğini vurguladı.