EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN HİZMET ATAĞI - VAN HABERLERİ

EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN HİZMET ATAĞI - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Van’ın Edremit Belediyesi, çalışma sezonunun başlamasıyla beraber startını verdiği hizmetleri aralıksız sürdürüyor.
Edremit Belediyesi, ilçeye bağlı birçok mahallede yeni yolları açmaya devam ederken; yeni meyve fidanları da dikmeye başladı. Eski Camii Mahallesi'nde yürütülen yol yapım çalışmalarını Edremit Belediye eş başkanları Sevil Rojbin Çetin ve Abdulkerim Sayan yerinde inceledi. Yürütülen yol açma ve genişletme çalışmalarında ağaçlara zarar verilmemesi konusunda azami hassasiyet gösteren Edremit Belediyesi yol yapım ekipleri, söz konusu ağaçlık alanların durumunu gözeterek yol genişliğini bazı yerlerde 8, bazı yerlerde ise 10 metreye varan genişliğe kavuşturarak mahallelinin ulaşım sorunun ortadan kaldırdı.

TOKİ üst yoldan başlamak üzere Sahil Caddesi ana yoluna kadarki alanda yapılan çalışmalarda ilk etapta yola toz yapma riski olmayan ve yağmurlu zamanlarda da çamur haline dönüşmeme özelliğine sahip olan kalker kumu serimi yapıldı.

Edremit Belediyesi eş başkanları, yol güzergahında bazı alanlara yeni ağaç fideleri dikerek, yeşili yoğun olan mahalleyi daha da yeşillendirdi.