ÇATAK’TA İKİNCİ DÖNEM ZÜMRE TOPLANTISI - VAN HABERLERİ

ÇATAK’TA İKİNCİ DÖNEM ZÜMRE TOPLANTISI - VAN HABERLERİ
Van’ın Çatak ilçesinde, İkinci Dönem Genişletilmiş Zümre Toplantısı yapıldı.
Çatak Yatılı Bölge Okulu ve Çatak Çok Programlı Lisesi’nde yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdürü M. Salih Taş ve Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan Şahin de katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından birinci dönemin değerlendirilmesi yapıldıktan sonra ikinci dönem yapılması planlananlar görüşüldü. İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Taş, öğretmenlerin plan hazırlamak için internetten yararlanırken kendi bölgesel özelliklerinden faydalanmalarının önem arz ettiğini söyledi. Taş, “Değişiklikler yapmadan plan hazırlarsanız, ilçenin özelliklerini, öğrencilerin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurmazsanız iyi bir plan, program yapmış olmazsınız.

Her bireyin kendi özelinde ve bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak ele almalısınız. İlçemizin eğitimini daha ileri seviyeye nasıl taşıyabiliriz? Sorusunun cevabını arayacağız. Eğitim seviyesinin yükseltilmesi; planlı, koordineli, eşgüdümlü ve projeli bir şekilde idareci ve öğretmenlerimizin üstün gayretleriyle gerçekleşecektir”
dedi.

Öğretmenlerin de görüşlerinin alındığı toplantının ardından zümre öğretmenleri, belirlenen sınıflara geçerek konular hakkında öneriler ve fikir alışverişinde bulunmasının ardından toplantı sona erdi.