ÇALDIRAN’DA ‘STRES YÖNETİMİ’ SEMİNERİ - VAN HABERLERİ

ÇALDIRAN’DA ‘STRES YÖNETİMİ’ SEMİNERİ - VAN HABERLERİ
Van’ın Çaldıran İlçe Emniyet Müdürlüğü, iki bin öğrenci ve yüz öğretmene ‘Stres Yönetimi’ konulu seminer verdi.
Çaldıran İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle ortaklaşa düzenlediği ‘Stres Yönetimi’ konulu seminere 25 orta dereceli okuldan yaklaşık iki bin öğrenci ve yüz öğretmen katıldı. Güldürü show niteliğinde verilen seminerde aynı zamanda kitap okumanın önemi, kız çocuklarının eğitime devam etmesi, erken yaşta evliliklerin önlenmesi, nezaket kuralları, TEOG sınavı öncesi ve sonra yapılması gerekenler, polis ve halk kaynaşması konuları da ele alındı.

Katılımcıların stresi aşabilmeleri adına stres nedir, stresin belirtileri nelerdir, stresin insan vücudunda oluşturduğu olumsuzluklar ve stressiz günlük yaşam için gülmenin gerekliliği anlatıldı. Kişisel Gelişim Uzmanı olan polis memuru Uğur Kuşku tarafından verilen seminerde uygulamalı olarak bölgesel şarkılar eşliğinde skeçler ve tiyatro gösterileri sahnelenirken, halaylar da çekildi.

Seminerin ardından bir açıklama yapan Çaldıran İlçe Emniyet Müdürü Bülent Ünal, amaçlarının geleceğimiz olan çocuklara ve eğitimcilere stresi atmaları konusunda bir nebzede olsa yaşamlarına katkı sunmak olduğunu söyledi. Ünal, “İlçemizde 25 mahalle okulumuza ulaşarak yaklaşık iki bin öğrenci ve yüz öğretmene stresin daha kolay atılabilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa ‘Stres Yönetimi’ seminerini düzenliyoruz. Seminerlerimize katılan birçok öğrencilerimiz, müdürlüğümüze uğrayarak bizleri ziyaret etti. Bu bizleri duygulandırıyor ve onurlandırıyor. Bu tür bilinçlendirme çalışmalarının devamı için elimizden geleni yapacağız’’ dedi.