Çaldıran’da aylık istişare toplantısı

Çaldıran’da aylık istişare toplantısı
Van’ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar başkanlığında aylık istişare toplantısı yapıldı.

Sosyal Hizmet Merkezinin toplantı salonunda yapılan toplantıya Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Diki, İlçe Emniyet Müdür Vekili Yunus Emre Aksoy, belediye başkan yardımcıları Alp Aksoy ve Kamil Değirmenci, VASKİ Çaldıran Şubesi Müdürü M. Nuri Çiftçi ile kurum müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Aylık olarak gerçekleşen değerlendirme toplantısında yapılan ve yapılacak hizmetler değerlendirilirken, mahalle muhtarları tek tek söz isteyerek sorun ve ihtiyaçlarını dile getirdiler.

Toplantıda konuşan Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, ilçede belediye ve kaymakamlık olarak hizmetlerinin devam ettiğini belirterek, "Hizmetlerimiz aralıksız sürüyor, Daha modern ve yaşanılabilir bir Çaldıran için gecemizi gündüzümüze kattık. Eğitimden sağlığa, enerjiden tarıma birçok alan da çalışmalarımız devam ediyor. Doğalgaz enerjisi için yürüttüğümüz çalışmalar sonuç verdi. EPDK yetkili firmaya ilçemiz için alan lisansı verdi. 2018 yılında ilçemize doğalgaz enerjisinin verilmesini umuyoruz. İlçemizdeki tüm okullarda bakım ve onarım çalışmasını bitirip 2017-2018 eğitim ve öğretim yılına hazırladık. Sağlık alanın da önemli bir husus ise yeni Çaldıran Devlet Hastanemizin proje aşaması bitti, kasım ayın da inşaat ihalesi yapılacak. Merkez ve kırsal mahallelerimizdeki camii ve taziye evlerinin bakım onarımı için malzeme desteğinde bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz. Merkez Camimizin temelini de inşallah bu hafta atacağız” dedi. 

Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Dunar ve VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş toplantının ardından çarşı esnafını gezerek mahalle muhtarlarıyla birlikte öğlen yemeğine geçti. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir