ZABITA EKİPLERİ, BAKKAL VE MARKETLERİ DENETLEDİ - VAN HABERLERİ

ZABITA EKİPLERİ, BAKKAL VE MARKETLERİ DENETLEDİ - VAN HABERLERİ
Van’ın Başkale ilçesine bağlı mahallelerdeki bakkal ve marketler zabıta ekipleri tarafından denetlenmeye başlandı.
İlçeye bağlı köylerin büyükşehir yasası ile mahalle statüsü kazanması ve ilçe belediyesine bağlanmasından sonra, mahallelerdeki bakkal ve marketler zabıta ekipleri tarafından denetlenmeye başlandı. İlçe de bulunan 134 mahalle ve sokağı gezerek gıda denetlemesi yapan ekipler, Masiro bölgesinde denetlemelerine devam ediyor.

Mahallelerde bulunan bakkal ve marketleri tek, tek gezerek gıda denetlemesinde bulunan ekipler, işyerlerinin hijyen koşulları, gıdaların saklanma koşuları, fiyat etiketleri ve esnafın kılık kıyafeti ile işyerine ait belgeleri de inceleyen zabıta görevlileri, gördükleri eksiklikler konusunda işyeri sahiplerine yazılı ve sözlü uyarılarda bulundu. Ekipler, bir hafta içerisinde 30’a yakın mahalleye giderek denetlemelerde bulundular.

İlk etapta form doldurup eksiklikleri olan esnafları uyarılıyor. 15 gün sonra ikinci denetimde eksikliklerini gidermeyen işyerlerine gerekli cezai işlem uygulayacağı belirtildi.

İlçe de bulunan bütün işyerlerini denetleyeceklerini söyleyen Yetkililer, “Başkale belediyesi olarak öncelikli görevimiz halkımızın sağlığını korumaktır” dediler.