KORE GAZİSİNE ‘ÖZEL’ HEDİYE - VAN HABERLERİ

KORE GAZİSİNE ‘ÖZEL’ HEDİYE - VAN HABERLERİ
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel tarafından Van'ın Başkale ilçesinde yaşayan 90 yaşındaki Kore gazisi Abdullah Burgaz'a akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.
Başkale ilçesinin Tepebaşı mahallesinde oğluyla yaşayan Abdullah Burgaz, yaşından dolayı yürüyemez hale gelince yetkililerden akülü tekerlekli sandalye istemişti. Kore gazisi Burgaz'ın talebini basından duyan Genelkurmay Başkanı Özel, akülü tekerlekli sandalye alarak Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'na gönderdi. Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu, beraberindeki Van İl Jandarma Alay Komutanı Pilot Kurmay Albay İrfan Kızılaslan ve Başkale Kaymakamı Murat Büyükköse ile Burgaz'ı evinde ziyaret etti.

Korgeneral Barutçu, koltuk değnekleriyle yürümekte zorluk çektiği için ihtiyaçlarını karşılayamayan ve nefes darlığı çeken Burgaz'a akülü sandalyeyi teslim etti. Korgeneral Barutçu, Genelkurmay Başkanı Özel'in akülü sandalye alarak, Burgaz'a ulaştırılması emrini verdiğini söyledi. Burgaz'ın akülü tekerlekli sandalye sayesinde artık ihtiyaçlarını kendisinin karşılayacağını ifade eden Barutçu, "Kore gazimiz artık istediği zaman dışarı çıkıp, camiye ibadetini yapmaya gidebilecek. Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Necdet Özel'in bu hediyesini kendisine teslim ediyoruz. İnşallah Allah uzun ömürler verir ve bu akülü sandalyeye bindikçe bizleri hatırlar" dedi.

Burgaz da Genelkurmay Başkanı Özel'e teşekkür ederek, "Yürümekte zorluk çektiğim için camiye gidemiyordum. Artık her gün camiye gidebileceğim. Resmi programlar yapılıyor katılamıyordum. Bundan sonra o programlara da katılacağım için çok mutluyum" diye konuştu.
Kore Savaşında yaşadıklarını da anlatan Burgaz, Korgeneral Barutçu ve beraberindekileri dışarı çıkarak uğurladı.