MEHMETÇİK'TEN HASTA KURTARMA OPERASYONU - VAN HABERLERİ

MEHMETÇİK'TEN HASTA KURTARMA OPERASYONU - VAN HABERLERİ
Van'da kardan dolayı yolu kapanan ilçede mahsur kalan hamile kadın, askeri helikopterle il merkezindeki hastaneye kaldırıldı.
Bölgede 1 haftadan bu yana kar yağışı nedeniyle yolları kardan kapanan Bahçesaray ilçesinde hamile kadın askeri helikopterle Van'a getirilerek tedavi altına alındı. İlçeye bağlı Ulubeyli Mahallesi’nde ikamet eden ve 4. çocuğuna hamile olan Tansu T., isimli kadının, saat 02.20.sıralarında sancıları tuttu.

Bahçesaray-Van karayolu kardan dolayı ulaşıma kapalı olduğu için gün içerisindeki vakalar Hizan üzerinden Van’a getirildiğinden dolayı sancıları artan hamile kadının uzun yol yapamayacağı için durum Van Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri (AASH) Müdürlüğü ekiplerine bildirdi.

Ekipleri ise Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'ndan askeri helikopter talebinde bulundu. Talebe olumlu karşılık veren Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı, bölgeye tahsis ettiği Skorsky tipi helikopter, sağlık ekibiyle ilçeye giderek hamile kadını alıp Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne getirdi.