Kristal Fare ödüllerini kim aldı!İşte ödülleri kazananlar

Kristal fare ödül töreni Pazartesi günü gerçekleştirildi. Halkın verdiği oylarla ödül alan ünlüler açıklandı ve kazanan isimler belli oldu.

Kristal Fare ödüllerini kim aldı!İşte ödülleri kazananlar

Kristal fare ödül töreni Pazartesi günü gerçekleştirildi. Halkın verdiği oylarla ödül alan ünlüler açıklandı ve kazanan isimler belli oldu.

18 Kasım 2015 Çarşamba 19:17
Kristal Fare ödüllerini kim aldı!İşte ödülleri kazananlar

 Kristal fare ödül töreni Pazartesi günü gerçekleştirildi. Halkın verdiği oylarla ödül alan ünlüler açıklandı ve kazanan isimler belli oldu.

Medyafaresi.com tarafından halkın oylarıyla televizyon dünyasının en iyilerinin belirlendiği 4. Kristal Fare Ödülleri, Kuzu Grup ana sponsorluğunda sahiplerini buldu. Kuruçeşme Suada’da gerçekleşen görkemli törene; televizyon, sosyal medya ve iş dünyasının tanınmış isimleri katıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı gecede sahneye çıkan Ceren Aksan, keman şovuyla davetlileri büyüledi.

15 kategoride ödüllerin sahipleriyle buluştuğu törenin sunuculuğunu Öykü Serter üstlendi. Gecede ‘En İyi Talk Show’ programı ödülünü ‘Beyaz Show’ ile Beyazıt Öztürk, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ Ödülünü ‘Kara Para aşk’taki performansı ile Tuba Büyüküstün, ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü ise Engin Akyürek aldı. ‘En İyi TV kanalı’ ödülünü Acun Ilıcalı alırken, ‘En İyi haber Sunucusu’ ödülü fox tv’den Fatih Portakal’a gitti.

Beyazıt Öztürk, tören sonrası, “Ödülleri kendi evimde tutmuyorum. Onları annem alıyor ve saklıyor” dedi. 
Televizyon, sanat ve iş dünyasının yıldızlarının ödüllendirildiği gecenin sunuculuğunu Öykü Serter yaptı. 15 kategoride ödüllerin sahipleri ile buluştuğu gecede en iyi Talk Show Programı Ödülü’nü Beyaz Show ile Beyazıt Öztürk, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü Kara Para Aşk dizisi ile Tuba Büyüküstün, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü ise Engin Akyürek aldı. En İyi Jüri Üyesi Ödülü’nü Gökhan Özoğuz alırken, En İyi Haber Sunucusu Ödülü ise Fox TV’den Fatih Portakal’a gitti.
Televizyon, sanat ve iş dünyasının renkli isimlerinin katıldığı gecenin açılışını Vatan Gazetesi yazarı Oya Doğan gerçekleştirdi. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Reha Muhtar, Acun Ilıcalı, Beyazıt Öztürk, Tuba Büyüküstün gibi ünlü isimlerin yer aldığı gecede davetlileri ilk önce Ceren Aksan'ın muhteşem keman şovu karşıladı. Daha sonra Merve Özbey, Göknur Onur, Buray, Ceren Aksan Mumcu ve Eski Bando şarkıları ile geceye renk kattı.
Youtube üzerinden canlı yayınlanan 4. Kristal Fare Ödülleri gecesinde ödül alan branş ve isimler ise şöyle:
En İyi Girişimci Ödülü Onedio İnternet Sitesi’nin kurucusu Kaan Kayabalı
En İyi Tematik Televizyon Kanalı National Geographic TV
En İyi Magazin Programı Cumartesi Sürprizi-Show TV
En İyi Kadın Programı İşte Benim Stilim-TV8
En İyi Spor Programı Beyaz Futbol-Beyaz TV
En İyi Yarışma Programı O Ses Türkiye-TV8
En İyi Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal-Fox TV
En İyi Talk Show Beyazıt Öztürk Beyaz Show
En İyi Sunucu Öykü Serter İşte Benim Stilim-TV8
En İyi Televizyon Kanalı TV8
En İyi Kadın Oyuncu Tuba Büyüküstün Kara Para Aşk dizisi
En İyi Erkek Oyuncu Engin Akyürek Kara Para Aşk dizisi
En İyi Televizyon Dizisi Kiralık Aşk Ortaks Film-Star TV
En iyi Sosyal Medya Fenomeni Yarım Deli
En İyi Jüri Üyesi Gökhan Özoğuz O Ses Türkiye-TV8
Beyazıt Öztürk kimdir, Türk şovmen, talk-show programı sunucusu, komedyen, aktör, radyo programcısı. Üniversite yıllarında heves ettiği radyo programı sunuculuğundan, modern kültürün yeni eğlence stillerinden biri haline gelen stand-up‘çılığa ve oradan televizyon ekranlarına sıçrayan ilginç bir kariyere sahip olan Öztürk; ironik bir biçimde “r” harfini telaffuz edememesine rağmen program sunuculuğu yapmış ve beklenilenin aksine oldukça büyük ilgi görmüştür. Eğlence ve komedi unsurlarına ağırlıklı olarak yer verdiği talk-show’unu yıllardır sürdürmekte ve popüler kültürün bir parçası olmasına rağmen, değişmeyen çizgisiyle Türk halkından büyük beğeni toplamaktadır. Sahne ve televizyon hayatının başlangıcından beri “Beyaz” takma adını kullanmaktadır.

Beyazıt Öztük, 12 Mart 1969 yılında Bolu‘da, memur bir ailenin ikinci oğlu olarak dünyaya geldi. Aslen Artvin‘lidir. Babasının polis olması nedeniyle, ilk ve orta öğrenimini Anadolu‘nun farklı illerinde tamamladı. O zamanlar iki aşamalı olarak yapılan üniversite giriş sınavının ilk aşamasını geçip ikincisini kazanamayınca, resim yeteneğini değerlendirebileceği düşüncesiyle güzel sanatlara yöneldi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Seramik-Heykel bölümünü kazandı. Aynı zamanda lisanlı basketbolcu olan Öztürk, üniversite eğitimini sürdürürken, bir yandan da radyo programcılığıyla ilgilenmeye başladı. Özel televizyon kanallarının ve radyoların sayısının hızla arttığı bir dönemde, ev arkadaşıyla birlikte Eskişehir radyolarında çalışmaya başladı. Ancak “r” harfini telaffuz edememesi nedeniyle, sunuculuk isteği reddedildi ve sadece program hazırlamakla yetindi. Yine de kuralları aşarak sesini dinleyicilere ulaştıran Öztürk, farklı ve esprili tarzıyla beğeni topladı. Sonrasında, ev arkadaşının kurduğu “Genç Radyo“da program sunmaya devam etti ve arkadaşlarıyla birlikte, siyasi içerikli bir mizah dergisi olan “Gına“yı çıkarmaya başladı. “Beyaz” takma adını ilk defa bu dergi için çizdiği karikatürlerin altında kullandı. Eskişehir’de geçirdiği bu dönemde, iki heykel, iki seramik, bir karikatür sergisi açan Öztürk, son olarak da bir karma seramik sergisine katıldı.

Ömer Karacan‘ın kurduğu Radyo Klas‘tan gelen teklif üzerine, amatör radyocunun yolu İstanbul‘a düştü. Burada, “Gece Tavuğu” adlı bir programıyla profesyonel yayıncılığa başladı ve geniş bir dinleyici kitlesi oluşturdu. Yine Karacan tarafından, 1995‘te kurulan Number One TV‘ye geçen Öztürk’ün yıldızı burada parladı. Webcam aracılığıyla stüdyodan, “Beyaz” adıyla canlı yayın yapmaya başladı. Programında yüzünün görünmediği, karanlık bir silüetten izleyiciye seslendi ve büyük ilgi gördü. 90’lı yılların ortalarında, kariyerinde radyoculukla başlayan bu süreç, televizyon programları ve stand-up şovlarıyla devam etti.

Number One TV’de geçirdiği uzunca bir zamandan sonra, başka bir televizyon programı için Kanal 6‘ya geçti. Ancak, Beyazıt Öztürk’ün adının ülke çapında bilinir hale gelmesinin nedeni olan asıl program, -günümüzde de halen yayınlanmakta olan- “Beyaz Show“dur. Bir “talk-show” niteliğinde olan programın ilk konukları, Hande Ataizi ve Yılmaz Erdoğan‘dı. Beyaz Show, komedi ve eğlence unsurlarını da içermesiyle Türk halkı tarafından büyük beğeniyle karşılandı. İlk olarak Kanal D‘de yayınlandıktan sonra Star TV‘de ekranlara gelmeye başladı. Televizyon çalışmalarının yanı sıra 1999 yılında, “Gemilerde Talim Var” adlı bir de türkü albümü çıkardı. Öztürk, birçok televizyon kanalında farklı programlar da sundu. TRT‘de 5+1 Şans Topu ve Kanal D’de “Aileler Yarışıyor” adlı yarışma programının sunuculuğunu yaptı. Bu arada ilk göz ağrısı olan radyoculuktan vazgeçmeyerek, Best FM ve Radyo D‘de program yapmaya devam etti.

1997 yılında, yapımcılığını Atıf Yılmaz‘ın üstlendiği, Haluk Bilginer ve Türkan Şoray‘ın başrolünü paylaştığı “Nihavend Mucize” adlı filmde oynayarak, sinema sektöründe de yer almaya başladı. 2002‘de Kanal D’de yayınlanan “Biz Size Aşık Olduk” adlı dizide Cem rolüyle ve 2004‘te yine aynı kanalın “Karım ve Annem” dizisinde Levent rolüyle ekranlarda karşımıza çıktı. Birçok reklam ve müzik klibinde oynamasının yanında, Aktüel dergisinde, “Kardan Adam” adını verdiği bir köşe için makaleler yazmaya başladı.

2005 yılında, “O Şimdi Mahkum” adlı filmdeki rolünün ardından, yine aynı yıl, Haluk Bilginer’le birlikte “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?” filminde, tam anlamıyla oyunculuk yeteneğini sergileme fırsatı buldu. Bu filmdeki performansıyla, Sadri Alışık adına düzenlenen sinema ödüllerinde, “En İyi Erkek Oyuncu” dalında ödüle layık görüldü.

Beyazıt Öztürk, ayrıca Okan Üniversitesi Danışma Kurulu Üyesidir.

2006 yılında bir anjiyo ameliyatı geçiren Beyazıt Öztürk, 2006 – 2007 yılları arasında ise Kadir Çöpdemir ile birlikte “Biri Bana Anlatsın” programını hazırlayıp sundu. 1996 yılından beri de “Beyaz Show” adlı Şov programını sundu. Şov programının bünyesinde, youtube muadili bir yapım olan, 6 Haziran 2006 tarihinde kurduğu “pikniktube” adlı bir internet sitesini de yürütüyor.

Tiyatro :
2005 – Yıldızların Altında (Müzikal oyun)

Filmleri :
1997 – Nihavend Mucize
2001 – Dansöz
2002 – Sır Çocukları
2002 – Biz Size Aşık Olduk (Dizi)
2004 – Karım ve Annem (Dizi)
2005 – O Şimdi Mahkum
2006 – Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (Hacivat)
2009 – Kurtlar Vadisi Pusu (Konuk oyuncu) (Dizi)
2012 – Yalan Dünya (Dizi)

Albüm :
1997 – Beyaz Türküler 
Anahtar Kelimeler:
Kristal Fare
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.